Testuj COVID

Test na koronawirusa – ile trwa badanie?

Wynik testu antygenowego API Covid-Rapid Antigen znamy już po 15 minutach (łącznie z pobraniem wymazu). Podobny jest czas oczekiwania na kasetowe testy immunologiczne.

Najdłużej czeka się na wynik testu qRT-PCR. Jest to wysoce zaawansowany test, który wykonuje się w profesjonalnych laboratoriach. W czasie pandemii na wynik czeka się nawet kilka dni.

Według badań klinicznych antygenowe testy II generacji (produkowane po IX 2020 roku) swoją czułością doganiają już testy qRT-PCR, ale deklasują je pod względem czasu oczekiwania na wynik: kilkanaście minut wobec kilkunastu godzin, a nawet dni.

Testy antygenowe takie jak Api Covid-Rapid Antigen są łatwe do wykonania. Próbkę pobiera się płytko z nosa. Nie jest konieczny głęboki wymaz z nosogardzieli. Ważna jest jednak opinia lekarza, który sprawdzi, czy test jest prawidłowo wykonany (np. dotknięcie wymazówką skóry nosa, na której znajdują się enzymy niszczące wirusa, może mieć wpływ na końcowy wynik). Lekarz sprawdza też, jakie (i czy) mamy objawy. Nie ma testów, które dają 100% pewność, ale są takie, które do tych 100% się zbliżają.

___

Dziękujemy za odwiedzenie strony: testujCOVID.pl.
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie dotyczące testów na koronawirusa, napisz do nas na: office@mobilescanmed.pl lub na Facebook.com/testujCOVID. Postaramy się przygotować artykuł z odpowiedzią. Będzie nam miło, jeśli polecisz tę stronę znajomym, lekarzowi prowadzącemu lub pracodawcy.

Testuj COVID NEWS

Powiązane posty

Wkrótce opublikujemy dodatkowe materiały szkoleniowe. Dowiesz się z nich?

• Jak zbudowany jest koronawirus? 
• Jakie informacje o wirusie były najważniejsze dla naukowców?
• Jaka jest różnica pomiędzy istniejącymi testami wykrywającego koronawirusa?
•  Uzbroisz się w potrzebną wiedzę, która pomoże Ci odróżnić fakty od pseudo-faktów.

 

Wierzymy, że testowanie pomoże nam szybciej uporać się z pandemią, ale ważnym orężem – oprócz dystansu i dezynfekcji – jest również wiedza, i to wiedza ze sprawdzonych źródeł.