Testuj COVID

Szybkie testy kasetkowe – opinia dra Zbigniewa Wróbla

Szybkie testy kasetkowe są chętnie wykorzystywane przez lekarzy wszystkich specjalności. Łatwo je wykonać, a ich największą zaletą jest czas oczekiwania na wynik – to ok. 15 minut.

Dr Zbigniew Wróbel
Medi-Lab Poradnia Ginekologiczno-Położnicza

Kupiliśmy do Poradni testy antygenowe API Covid-Rapid Antigen i uważam, że jest to konieczne narzędzie.

Dzięki tym testom nie wstrzymujemy diagnostyki pacjentów, a przecież, gdy podejrzewamy raka, czas ma kluczowe znaczenie. Dlatego, gdy umawiamy się na biopsję piersi oraz inne zabiegi diagnostyczne, to pacjentka ma wcześniej wykonany test, i gdy wynik jest ujemny, procedujemy zabieg. Pacjentki to doceniają, ponieważ nie są wykluczone z diagnostyki. Wcześniej, niestety, musieliśmy je odsyłać, by lekarz rodzinny zlecił test.

Dzięki testom chronimy też siebie i swoich współpracowników. Był taki przypadek, że córka naszej pracowniczki miała COVID-19, więc my bezkontaktowo przekazaliśmy jej test antygenowy. Zrobiła wymaz i wyszło, że też jest zarażona. Poprosiła lekarza rodzinnego o skierowanie na test qRT-PCR. Wynik był identyczny. Gdy po przebyciu kwarantanny wróciła do pracy, zrobiliśmy jej ponownie test antygenowy i jeszcze immunologiczny. Antygenowy był ujemny, immunologiczny dodatni, jest więc ozdrowieńcem i może pracować.

Uważam, że mając testy antygenowe i testy na przeciwciała, możemy zabezpieczyć swoją przychodnię.

 

___

Dziękujemy za odwiedzenie strony: testujCOVID.pl.
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie dotyczące testów na koronawirusa, napisz do nas na: office@mobilescanmed.pl lub na Facebook.com/testujCOVID. Postaramy się przygotować artykuł z odpowiedzią. Będzie nam miło, jeśli polecisz tę stronę znajomym, lekarzowi prowadzącemu lub pracodawcy.

Testuj COVID NEWS

Powiązane posty

Wkrótce opublikujemy dodatkowe materiały szkoleniowe. Dowiesz się z nich?

• Jak zbudowany jest koronawirus? 
• Jakie informacje o wirusie były najważniejsze dla naukowców?
• Jaka jest różnica pomiędzy istniejącymi testami wykrywającego koronawirusa?
•  Uzbroisz się w potrzebną wiedzę, która pomoże Ci odróżnić fakty od pseudo-faktów.

 

Wierzymy, że testowanie pomoże nam szybciej uporać się z pandemią, ale ważnym orężem – oprócz dystansu i dezynfekcji – jest również wiedza, i to wiedza ze sprawdzonych źródeł.